За плодност и сите здравствени проблеми – ова масло е лек

За плодност и сите здравствени проблеми – ова масло е лек

Маслото од тиква е исклучително здраво, содржи белковини и минерали, есенцијални масни киселини и витамини од групата Б, витамин Ц и Е.

Позитивно делува на простатата, помага за правилна функција на мозокот, ги намалува болките во коските, лекува простата, намалува холестерол во крвта, делува како превенција за артеросклероза, го јакне имунитетот, позитивно делува на видот, расположението, концентрацијата.

Делува позитивно и на цревната флора, како и на плодноста.

Покрај лековитите својства, исклучително е и вкусно и дава посебна арома.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text