Германски палачинки: Највкусното тесто, а најдобро од сè е што можат да бидат и солени и слатки (Видео)

Германски палачинки: Највкусното тесто, а најдобро од сè е што можат да бидат и солени и слатки (Видео)

Најдобро од сè е што можат да бидат и солени и слатки!

По желба можете да додадете шеќер или повеќе сол во смесата и така да добиете слатка или солена варијанта.

Состојки:

  • 1/4 шолја путер
  • 1 шолја брашно
  • 1 шолја млеко
  • 6 јајца благо разматени
  • 1/8 лажичка сол

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 180 степени. Во плех ставете путер и ставете во рерна да се растопи. 
  2. Измешајте брашно, млеко, јајца и сол. Разматената смеса ставете ја во плех со растопен путер и печете во загреана рерна 30-40 минути додека палачинката не порумени. 
  3. Печената палачинка можете да ја посипите со шеќер во прав или да ја послужите со преливи по желба.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text