Како да ги измиете стаклените садови темелно внатре – има лесен трик

Како да ги измиете стаклените садови темелно внатре – има лесен трик

Ако и вас ве мачат стаклените садови и нивното длабинско чистење од внатре, тогаш ова е решението без маки и нервози.

Оризот помага за темелно чистење. Се става во внатрешноста на стаклено шише, се полни со топла вода, па се затвара шишето и се протресува убаво неколку минути.

Потоа се мие со детергент и плакне.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

singlepost_text