Ќе го стопи салото на стомакот, идеално за пред одмор или ако се здебеливте на одмор – има важна „цака”

Ќе го стопи салото на стомакот, идеално за пред одмор или ако се здебеливте на одмор – има важна „цака”

Силна комбинација за топење на салото во пределот на стомакот, идеално за летото или за оние кои со некој килограм плус се вратиле од своето летување.

Спремете го, пијте три пати на ден и уверете се дека ќе ослабете и до осум сантими во пределот на стомакот.

Ви требаат зелен чај, цимет и ловоров лист.

Се варат 800 милилитри вода, па се трга од оган и се става цимет, 3 ловорови листови и рамно лажиче зелен чај.

Се остава 15 минути и се процедува.

Најубаво е да се пие наутро кога ќе станете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text