Повкусна од сите крем салати: Рецепт кој ќе го правите често, диетално и вкусно

Повкусна од сите крем салати: Рецепт кој ќе го правите често, диетално и вкусно

Овој рецепт е толку вкусен и верувајте злато вреден. Освежува , диетален е и заситува.

Состојки:

  • 2 краставици
  • 4 чешни лук
  • копар
  • сол
  • 400 мл. јогурт
  • маслиново масло
  • бибер

Подготовка:

  1. Се лупат и рендаат краставиците, се става сол и се остава да пуштат вода.
  2. Се цедат, се ситни лукот и се става копар, па масло и јогурт во сад и бибер.
  3. Се меша се убаво, се лади и служи.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text