Спасете го црниот дроб кој е главна лабораторија на телото – има евтин рецепт

Спасете го црниот дроб кој е главна лабораторија на телото – има евтин рецепт

Брзиот начин на живот значи нездрава и брза храна, газирани сокови и секако недоволна грижа.

Црниот дроб е меѓу главните органи во телото, а тешко се лекува ако го уништиме, па затоа има природен сок за детоксикација и грижа за овој орган.

Ви требаат сок од портокал, лимон, мед и литар дестилирана вода.

Се зоврива водата и се лади, па се ставаат соковите од еден портокал и лимон и секако мед.

Се пие топло и помага.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text