Секоја домаќинка треба да го знае ова за детергентот за садови – заштедете си пари

Секоја домаќинка треба да го знае ова за детергентот за садови – заштедете си пари

Ова треба да го знае секоја домаќинка, бидејќи сите трошиме пари за секакви препарати за чистење и за миењето на садовите, без да знаеме дека тоа е залудно.

Истражувањата покажале дека детергентите за садови, без разлика дали се поскапи или поеввтини, имаат речиси иста моќ, бидејќи повеќето бактерии од садовите не можат да го поднесат состојките од детергентот.

Затоа, не трошете пари залудно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

 

singlepost_text