За пушачи или поранешни пушачи – вака исчистете го телото од отрови

За пушачи или поранешни пушачи – вака исчистете го телото од отрови

Ако сте пушач или поранешен пушач има лесен начин да се исчистите од токсините и отровите и тоа брзо, лесно и евтино.

Користете ѓумбир кој освен што е многу здрав помага и за чистење на токсините.

Помага и лукот кој треба да го јадете почесто, а и може да го сварите со куркума и ѓумбир.

Така ќе го исчистите телото од сите отрови.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смеса за откажување од цигари

Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари

Ослободете се од мирисот на цигари дома

Изгасете ги цигарите еднаш засекогаш

Храна против цигари

singlepost_text