Секоја домаќинка ќе се спаси од главоболки со овој трик – ако пресоливте ручек направете вака

Секоја домаќинка ќе се спаси од главоболки со овој трик – ако пресоливте ручек направете вака

Вреден трик кој секоја домаќинка треба да го знае.

Ако некогаш ви одлетале мислите и сте го пресолиле јадењето со мало невнимание, можете брзо и лесно да го спасите.

Се што треба да направите е во него да ставите излупено парче компир кој ќе ја апсорбира солта.

Така, ручекот нема да треба да се фрли, или да слушате негативни коментари за него, туку ќе биде спасен за секунда.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text