Салата полна витамини, минерали и здравје

Салата полна витамини, минерали и здравје

Направете вкусна салата со спанаќ, полна витамини, минерали и здравје.

Состојки:

  • 2 шолји свеж спанаќ
  • 2-3 лажици сок од лимон
  • маслиново масло

Подготовка:

  1. Се мие убаво и се потопува во солена вода спанаќот половина час, па се цеди и се става во чинија за салата.
  2. Се става лимонов сок и маслиново масло и се меша.

 

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

singlepost_text