Фрапе со сладолед: Ледено кафе кое шири арома

Фрапе со сладолед: Ледено кафе кое шири арома

Направете совршено ледено кафе за уживање и за пријателите.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 лажиче инстант кафе
  • 100 мл. млеко
  • 1 топка сладолед од ванила
  • ½ лажички шеќер
  • вода

Подготовка:

  1. Се става кафето со околу два прста ладна вода и се мати. Се става и шеќерот.
  2. Се додава сладоледот и млеко.
  3. Супер е за летото.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

 

singlepost_text