За 20 денари ги решава сите проблеми – за чист дом без инсекти и бактерии

За 20 денари ги решава сите проблеми – за чист дом без инсекти и бактерии

Сите сакаме дом кој ќе мириса убаво, свежо и ќе биде чист, а секако и ќе блеска.

Има едно решение за сите овие желби, а тоа е белиот оцет кој е евтина и моќна намирница.

Имено, оцетот е замена за многу производи за чистење, служи и за дезинфекција.

Белиот оцет ако го ставите во чинивче на маса ги впива непријатните мириси ако сте готвеле, од цигарите и слично, а одбива и инсекти.

Затоа, ставете го во некој сад и оставете го дома и нема да имате мака.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

singlepost_text