Салата „Витамин Ц” – за слабеење и организам кој пука од здравје

Салата „Витамин Ц” – за слабеење и организам кој пука од здравје

Направете вкусна и освежителна салата полна витамин Ц.

Здравје во чинија, ова е рецептот:

Состојки:

  • 500 гр. зелка изрендана
  • 1 помала главица брокула
  • 2-3 варени јајца
  • 2 главици црвен кромид
  • ½ лимон

Подготовка:

  1. Се варат јајцата и се сечат, а брокулата се обарува во солена вода.
  2. Се мие под ладна вода и се суши.
  3. Се мешаат зелката во сад со сечениот кромид, јајца и брокула, па се ставаат зачини по избор.
  4. Се става лимонов сок и се лади и служи.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

 

singlepost_text