Создаваат сало на стомакот и бутовите: Не ги јадете овие намирници по 19 часот

Создаваат сало на стомакот и бутовите: Не ги јадете овие намирници по 19 часот

Не се здрави, дебелеат и не се препорачуваат по 19 часот.

Овие намирници избегнувајте ги по секоја цена. Тука секако е лутата храна која предизвикува надуеност и несоница, потоа тестенините кои најмногу дебелеат особено во пределот на стомакот и тешко се варат.

Избегнувајте по 19 часот и чоколадо и месо.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text