Деликатес: Компир со кора која крцка во устата – внатре е како путер

Деликатес: Компир со кора која крцка во устата – внатре е како путер

Вкусен компир кој се топи во устата. Ова ќе биде ваша прва асоцијација кога ќе го правите ова јадење.

 

Состојки:

  • 20 гр. маргарин 
  • 2 лажички црвен пипер 
  • 1 кромид 
  • бибер и сол 
  • 0,5 кг, компири 
  • масло

Подготовка:

  1. Се лупи компирот и се сече на кришки, па се сече и кромидот на кругови. 
  2. Се варат компирите десет минути во солена вода, се цедат и се ставаат во тава со масло, па се става кромидот, црвен пипер, сол и бибер и се меша. 
  3. Се става маргаринот горе и се печат на загреана рерна на 220 степени 20 минути. 
  4. Потоа се печат уште десет минути на 250 степени да фатат кора компирите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text