Руски лек за опаѓањето коса – ви треба една евтина намирница, фрлете ги скапите шампони

Руски лек за опаѓањето коса – ви треба една евтина намирница, фрлете ги скапите шампони

Многумина мака мачат со опаѓањето на косата, а лекот за овој проблем кој особено им штети на девојките е во кујната.

Имено, се што ви треба е морков. Оваа намирница не само што е добра за зравјето и видот како што е одамна познато, туку помага и за косата, кожата и ноктите со своите витамини и состојки.

Ситно изрендајте неколку моркови и ставете ги во коренот на ксоата, па оставете 15 минути, а потоа исперете.

Правете го ова еднаш неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

singlepost_text