Лажни чупавци готови за 10 минути (Видео)

Лажни чупавци готови за 10 минути (Видео)

Нема ништо подобро од колачи кои можете да ги направите брзо, а притоа се исклучително вкусни. Ако барате брзи десерти овој рецепт е за вас!

Состојки:

  • 1 мало пакување пишкоти
  • 100 мл слатка павлака
  • 100 мл слатко млеко
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 100 гр кокосово масло

Начин на подготовка:

  1. Растопете чоколадо на тивок оган, додајте слатка павлака и убаво изедначете, па додајте слатко млеко и мешајте додека не добиете глатка крема. 
  2. Оставете малку да се излади. Потопете ги пишкотите во кремата, па извалкајте ги во кокос.

Послужете и уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text