Не се од месо, ниту од тиквички: Плескавици за 5 минути, брз деликатес

Не се од месо, ниту од тиквички: Плескавици за 5 минути, брз деликатес

Направете здрави ќофтиња во вашиот дом.

Ви треба туна за вкусен ручек или мезе.

Состојки:

 • 2 конзерви туна
 • ½ шолји сварен ориз
 • 2 јајца
 • ½ шолји јогурт
 • сол
 • бибер
 • магдонос

Подготовка:

 1. Туната се цеди и се меша со сите други состојки.
 2. Нека стои смесата во фрижидер половина час.
 3. Се прават мали плескавици и се пржат на масло.
 4. Уживајте

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text