Медитерански сос

Медитерански сос

Збогатете ги вашите јадења со медитерански сос и уживајте во богатиот вкус.

Состојки:

  • 1 мала шолја црни маслини
  • 3 лажици маслиново масло
  • капари
  • 1 лажица магдонос
  • 1 лажица мајчина душица
  • 1 чешне лук

Начин на подготовка:

  1. Маслините ставете ги во блендер. Додајте маслиново масло и лук. 
  2. Откако ќе ги изблендирате состојките, додајте исечкан магдонос и мајчина душица. 
  3. Овој едноставен сос ќе ви пружи вистинско богатство на медитерансдки вкусови.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство