Луди компири од рерна – моментално хит на интернет, ќе ви биде јасно зошто (Видео)

Луди компири од рерна – моментално хит на интернет, ќе ви биде јасно зошто (Видео)

Вака подготвен компир е хит на Интернет, може да се експериментира, да се додава што сакате по вкус и навистина е брзо, лесно и вкусно.

Состојки:

  • 8-10 компири
  • 45 гр. растопен маргарин
  • 2 лажици пармезан
  • 1 лажиче лук во прав
  • вегета
  • сол
  • бибер

Подготовка:

  1. Се загрева рерната на 200 степени и со маргаринот се премачкуваат два калапи за мафини.
  2. Се сече компирот, се става и маргарин, пармезан, зачини и лук, па се меша и се става од смесата во калапите.
  3. Се пече околу 50 минути.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text