Две капки од ова масло го поправаат слухот – делува и на стари и млади

Две капки од ова масло го поправаат слухот – делува и на стари и млади

Неколку капки од ова и слухот ќе се поправи, дури и кај повозрасни лица.

Ви требаат три чешни лук, маслиново масло, шише со пумпа, газа.

Се чисти лукот и се цеди сок па се меша со маслиновото масло и се става во шише со прскалка за во уво.

Се ставаат две капки во увото и се става газа за течноста да не излезе, па се лежи вака десетина минути.

Навистина делува.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

singlepost_text