Цвеклото никако не го варете без кора – многу е важно, не правете грешка

Цвеклото никако не го варете без кора – многу е важно, не правете грешка

Цвеклото е зеленчук кој се јаде во секое годишно време, а помага со своите богати состојки, особено фолната киселина.

Се купува секогаш свежо, а најубаво е да се јаде како салата, изрендано и свежо.

Ако го варите цвеклото, тоа секогаш нека биде со кора, бидејќи така нема да ги загуби лековитите својства. Исто така, не треба да се готви повеќе од 15 минути.

Се препорачува и на трудници и деца.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

Евтин трик со кој шпоретот ќе блеска

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text