Англиска салата за слабеење – чинија витамини која топи сало

Англиска салата за слабеење – чинија витамини која топи сало

Летото е период  за слабеење и диети.

Направете вкусна салата за сите сетила.

Состојки:

  • 1 шолја мајонез
  • 4 лажички оцет
  • ¼ шолји шеќер
  • сол
  • 800 гр. изрендана зелка и морков

Подготовка:

  1. Во сад се мешаат сите состојки и се става преливот од мајонез, оцет, шеќер и сол.
  2. Се убаво се меша и се лади, па се послужува.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

singlepost_text