Здрава салата од рукола

Здрава салата од рукола

Секој треба да внимава на своето здравје, а храната што секојдневно ја внесуваме може да биде вистински лек. Еве еден рецепт за здрава салата со рукола.

Состојки:

  • 1 помала главица зелена салата
  • 100 гр рукола
  • 1 лажица балсамико оцет
  • 2 лажици маслиново масло
  • морска сол
  • 50 гр изрендан пармезан

Начин на подготовка:

  1. Измијте ја и иситнете ја салатата и руколата, посолете, додајте масло, оцет и посипете со пармезан.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text