Рецепт за напивка која ќе ве разбуди за миг

Рецепт за напивка која ќе ве разбуди за миг

Тешко ви е да се разбудите? Отсега постои нешто што ќе ви помогне брзо и лесно да се расоните и да го започнете новиот ден.

Едноставна напивка која ќе ве препороди!

Како база користете половина литар сок од јаболка. Додајте две раце млад спанаќ, измиен и со отсечени петелки, две лажици лешници, една банана, една лажичка Matcha прав и една лажичка чиа семе. Можете да додадете и неколку капки стевија или цимет за да го засилите вкусот.

Оваа напивка испијте ја на екс, наместо кафе.

Напомена: Измиксаните билни напитоци не би смееле долго да стојат. Затоа е пожелно да направите смеса која ќе ја испиете веднаш, во што пократок рок.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text