Природен лек против хеликобактер – спречува чир на желудник

Природен лек против хеликобактер – спречува чир на желудник

Хеликобактери пилори е моќна и штетна бактерија која ја јаде слузокожата на желудникот и може да предизвика и чир на желудник ако не се третира на време.

Сепак, иако е отпорна на лекови, постојат природни билки кои помагаат.

Состојки:

  • 300 гр. листови од чуваркуќа
  • 2 лажици мед

Се мели билката, па се меша со мед и се зема наутро по едно лажиче на празен стомак.

Се чува во ладилник.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сашко Коцев слави – Тој и Смиљана добија ќерка

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови

ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да отстраните мирис на лук од рацете

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

singlepost_text