Топи килограми и освежува: Ледено смути за топлите денови

Топи килограми и освежува: Ледено смути за топлите денови

Направете нешто супер освежувачко, ледено и вкусно за топлите денови и ноќи.

Ананас смути за сечиј вкус.

Состојки:

  • 1 шолја замрзнат ананас
  • ½ шолји јогурт
  • 1/3 шолји млеко
  • 2 лажици мед
  • 4 коцки лед

Подготовка:

  1. Се става се во блендер и се миксира.
  2. Се пие ладно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

 

 

singlepost_text