Салата од две состојки – стана поголем хит од шопска и грчка

Салата од две состојки – стана поголем хит од шопска и грчка

Вкусна салата со домати и моцарела, совршена комбинација за секој ден.

Состојки:

  • 4 домати
  • 200 гр. моцарела
  • сол
  • бибер
  • маслиново масло
  • лимонов сок

Подготовка:

  1. Се мијат и сечат доматите, се ставаат во сад за салата.
  2. Се доадава моцарела, зачини и масло со лимонов сок.
  3. Уживајте.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

 

 

singlepost_text