Запечени макарони со болоњезе сос – Ручек за 15 минути

Запечени макарони со болоњезе сос – Ручек за 15 минути

Ви требаат 15 минути за највкусните макарони кои некогаш сте ги подготвиле дома.
Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 кесе макарони
  • болоњезе сос
  • 100 гр. кашкавал
  • 200 мл. павлака за готвење

Подготовка:

  1. Се варат макароните во солена вода, па се цедат и се ставаат во тепсија.
  2. Се става ред макарони ред болоњезе сос, па 4 парчиња кашкавал, па павлака.
  3. Потоа повторно истото додека има смеса и макарони.
  4. Се пече на 200 степени 20 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт