Не е ни сода, ни оцет: Вака ќе го дезинфицирате цел стан за малку пари

Не е ни сода, ни оцет: Вака ќе го дезинфицирате цел стан за малку пари

Сите знаеме колку е добар и корисен хидрогенот за рани и нивна дезинфекција, но малкумина знаат колку помага за одржување на куќата, особено кујната.
Трипроцентниот хидроген пероксид помага за чситење на лавабото, подобро од оцет или сода.
Само испрскајте и ќе се дезинфицира и ќе блеска.Вака може да го исчистите и фрижидерот и полиците за храна.

Добар е да се додава и за машината за садови.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text