Мигрената престанува за 10 минути со овој напиток – ова е тајната

Мигрената престанува за 10 минути со овој напиток – ова е тајната

Мигрената ја имаат многу луѓе, никој не знае што е точната причина за неа, но научниците веруваат дека се абнормални активности на мозокот.

Се знае дека оние кои патат од мигрена треба да пијат многу вода, не треба да бидат жедни, а постојат и природни рецепти кои може да ви олеснат.

Состојки:

  • 2 лажички хималајска сол
  • 1 шолја вода
  • сок од пола лимон

Подготовка:

  1. Се загрева водата и се ставаат сите состојки и се пие.
  2. Хималајската сол има калциум, калиум, магнезиум, потребни за главата, а лесно се апсорбираат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Лек за силна главоболка

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Природен рецепт кој го лечи болното грло

Кои чаеви помагаат при слабеење?

Вежбате, а резултатите се слаби? Еве што да јадете

Совети кои дерматолозите нема да Ви ги откријат