Брз десерт по напорниот ден на работа: Бомбици со кокос за 5 минути

Брз десерт по напорниот ден на работа: Бомбици со кокос за 5 минути

Направете вкусни бомбици за сечиј вкус.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 300 гр. бисквити
  • 2 лажици какао
  • 1 лажица мед
  • 2 лажици шеќер
  • ¼ шолји вода
  • 1 шолја мелени ореви
  • кокос

Подготовка:

  1. Во водата се додава шеќер, какао и мед, претходно искршените бисквити и убаво се меша.
  2. Се прават бомбици и се валкаат во ореви и кокос.
  3. Се оставаат да се изладат и се служат.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text