Ставете го ова на крпа и поминете по кожниот мебел – нема да има гребнатинка

Ставете го ова на крпа и поминете по кожниот мебел – нема да има гребнатинка

Ако имате кожен мебел и видовте некаква гребнатина, тогаш има лесен начин со намирница од кујната да го решите проблемот.

На памучна крпа ставете маслиново масло и почнете нежно со кружни движења да триете.

Сите гребнатини ќе исчезнат, а мебелот ќе биде сјаен.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text