Летна и брза лазања: Нема месо и тестенини, деликатес за горештините

Летна и брза лазања: Нема месо и тестенини, деликатес за горештините

Направете вкусни и лажни лазањи со краставици и сирење.

Состојки:

 • 2 краставици
 • сирење
 • сол
 • бибер
 • маслиново масло
 • 2 домати

Подготовка:

 1. Се меша издробеното сирење со сол и бибер, масло.
 2. Се мијат и сечат по должина краставиците на траки, па на една трака се става сирење, па домати и краставица горе.
 3. Се прави така додека има смеса и се редат во чинија.
 4. Ставете горе малку маслиново масло.
 5. Горе може и да ставите растопен кашкавал.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

singlepost_text