Ја нарекуваат бело злато – подмладува и го чува здравјето, користете ја секој ден

Ја нарекуваат бело злато – подмладува и го чува здравјето, користете ја секој ден

Хималјската сол е најчиста и најлековита сол на светот, која помага за многу проблеми и затоа се препорачува во исхраната.

Се нарекува уште и бело злато, а помага за регулирање на водата во телото, исфрлање на киселините и токсините.

Таа е природен антиоксиданс, помага за крвните садови на кои им го чува здравјето, го штити бубрегот и мочниот меур, помага и за подмладување на телото.

Помага полесно да се апсорбира храната во цревата, го регулира крвниот притисок, а помага и за здрав и добар сон.

Ги одржува и коските цврсти.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Точни состојки за пржени лепчиња

Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен

Солена торта со палачинки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

singlepost_text