Брускети со сирење и печурки

Брускети со сирење и печурки

Неодоливи крцкави брускети со сирење и печурки.

Состојки:

  • 2 парчиња леб
  • 100 гр маскарпоне
  • 60 гр печурки
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Листовите печурки кратко пропржете ги на малку масло. Кога ќе се изладат, составете ги со сирење, посолете и добро разматете да добиете кремаста смеса. Со смесата премачкајте ги препечените парчиња леб. 
  2. Совет: Количината на состојките зголемувајте ја по желба, зависно од тоа колку брускети сакате.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text