Вода, цимет и јаболко – пијте го ова секој ден и ќе доживеете голема промена

Вода, цимет и јаболко – пијте го ова секој ден и ќе доживеете голема промена

Освен што е евтина и нема калории, комбинацијата вода, јаболко и цимет е доста корисна и здрава и помага за многу проблеми.

Го забрзува метаболизмот, го подобрува имунитетот, помага за слабеење, ги исфрла отровите.

Ставете вода во чаша, па јаболко и цимет.

Водата треба да е зовриена.

Исечете го јаболкото на кришки и ставете го со циметот во неа.

Нека стои час до два па испијте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува