Земете четка и со оваа смеса поминете меѓу плочките – нема да остане дамка

Земете четка и со оваа смеса поминете меѓу плочките – нема да остане дамка

Направете си сами брзо и евтино, а воедно ефикасно средство со кое ќе ги исчистите сите нечистотии и мувлата помеѓу плочките во кујна и тоалет.

Ви требаа 7 шолји вода, ½ шолји сода, 1/3 шолји лимонов сок и ¼ шолји алкохолен оцет.

Истопете ја содата во водата и ставете сок од лимон, па на крај оцет постепено.

Со оваа смеса нанесена на четка поминете меѓу плочките.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text