Паштета од садрина

Паштета од садрина

Едноставен и вкусен намаз кој брзо и лесно се подготвува.

Состојки:

 • 2 конзерви сардина
 • 2 главици млад кромид
 • 8 краставици
 • 3 парчиња топено сирење
 • 1 варено јајце
 • 150 мл мајонез
 • тортиља чипс

Начин на подготовка:

 1. Сардините прво добро исцедете ги од масло, па иситнете ги. 
 2. Исечкајте јајце, сирење, кромид и краставици. 
 3. Додајте 3 лажици мајонез и ставете во блендер. Матете додека не добиете убава смеса. 
 4. Оставете во фрижидер неколку часа, а потоа послужете на тортиља чипс. Украсете по желба.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

singlepost_text