Вака домот и алиштата нема да ви смрдат на цигари – има евтин трик

Вака домот и алиштата нема да ви смрдат на цигари – има евтин трик

Сите кои се пушачи или имаат пушачи во домот, знаат колку непријатно мириса и дека колку и да имаме освежувач или да проветруваме, мирисот се чувствува.

Има лесен трик како домот да не ви мириса на овој штетен порок.

Земете неколку чинии и ставете вински оцет и ставете го во просторијата каде пушите.

Ќе ги впие и неутрализира сите мириси.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смеса за откажување од цигари

Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари

Ослободете се од мирисот на цигари дома

Изгасете ги цигарите еднаш засекогаш

Храна против цигари

singlepost_text