Десерт за пет минути по работниот ден – нема печење и трошење време

Десерт за пет минути по работниот ден – нема печење и трошење време

Ако ви се пријаде нешто брзо и благо по работниот ден, ова е рецептот за вас.

Состојки:

  • 100 гр. маргарин
  • 1 лажица какао
  • 1 јајце
  • 1 шолја шеќер во прав
  • 200 гр. бисквити
  • 1 кесе ванила
  • малку исечени ореви

Подготовка:

  1. Се матат заедно маргаринот, шеќерот во прав и јајце и потоа се додаваат издробените бисквити, заедно со ванила и ореви.
  2. Се става се на целофан, па се прави ролат.
  3. Се лади и служи, а може да декорирате со кокос, ореви, мрвици, по избор.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

 

singlepost_text