Видео рецепт: Брз појадок за буквално 5 минути

Видео рецепт: Брз појадок за буквално 5 минути

Направете брз појадок за неколку минути.
Ова е рецептот, а во продолжение и видео рецептот.

Состојки:

  • 8 јајца
  • 200 гр. сирење
  • 5 лажици мајонез

Подготовка:

  1. Сварете јајца, па излупете ги.
  2. Се рони сирењето и се става во јајцата кои се рендаат, па се додава мајонез.
  3. Се прават топчиња.
  4. Може да додадете и магдонос.

 

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

singlepost_text