Без јајца и брашно: Торта со бисквити и газиран сок најсподелуван рецепт на Интернет

Без јајца и брашно: Торта со бисквити и газиран сок најсподелуван рецепт на Интернет

Нов рецепт за совршена торта со Фанта.

Нема да верувате колку е вкусно:

Состојки:

 • 400 гр. бисквити
 • 2 л фанта
 • 4 кеси пудинг од ванила
 • 10 лажици шеќер
 • 2 маргарин
 • 400 гр шеќер во прав
 • 200 гр крем банани
 • 200 гр желе

Подготовка:

 1. Се ставаат бисквитите на плех,претходно натопени во фанта.
 2. За фил се вари пудонгот со 1 литар фанта и 10 лажици шеќер.
 3. Се матат посебно маргарните со шеќер во прав и смесата се дели на два дела, во едниот се ставаат сечените крем банани, во другиот желе бонбони.
 4. Се става филот врз бисквитите, па пак бисквити, па фил и се украсува по желба

.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text