Диета со која ќе се стопите за 3 дена: Мени за појадок, ручек и вечера, ќе нема веќе сало

Диета со која ќе се стопите за 3 дена: Мени за појадок, ручек и вечера, ќе нема веќе сало

Сите сакаме да ослабеме за летото, а малините се одличен сојузник во борбата со килограмите.

Малината е богата со антиоксиданси, со минерали, витамини Б1, Б12, Ц, помагаат за многу болести и топење на салото.

Идеални се за луѓе кои имаат проблеми со бубрезите и висок притисок.

Ви препорачуваме тридневна малина диета.

Прв ден:

За појадок една ипол шолја малини со лажица немасен јогурт, ужива нилкшејк со малини, ручек пилешко со домати и за вечера милкшејк со малини.

Втор ден:

100 грама малини за појадок, 200 грама малини за ужина со неколку ореви, за ручек риба со зеленчук и вечера милкшејк со малини.

Трет ден:

Шолја јогурт и малини за појадок, 200 грама малини со ореви за ужина, говедско месо за ручек со морков, и вечера две печени јаболка со ореви и малини.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ