Ставете три топчиња од фолија во машината за алишта и вклучете ја – ќе се случи ова

Ставете три топчиња од фолија во машината за алишта и вклучете ја – ќе се случи ова

Фолијата помага за многу кујнски трикови и ни ја олеснува работата, а помага и за вашата машина за алишта и алиштата.

Имено, ви треба само топче направено од алиминиумска фолија, која ја има во секое домаќинство.

Таа го намалува електрицитетот и го зголемува дејството на детергентот за алишта, па затоа ставете три топчиња во машината и пуштете ја да пере алишта.

Ќе бидат блескави за кратко време и машината нема да се уништува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ги бигорот и мувлата од машина

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

singlepost_text