Напивка од само 2 состојки ги топи килограмите и го забрзува метаболизмот

Напивка од само 2 состојки ги топи килограмите и го забрзува метаболизмот

Оваа напивка има неверојатен ефект на организмот и претставува едноставен и лесен начин да го забрзате метаболизмот, да ослабнете и да се чувствувате одлично.

Водата со вкус од јаболка и цимет е направена од целосно природни состојки, а има само 10 калории по чаша. Заборавете на сите диетални сокови и пробајте ја оваа вода.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 2 стапчиња цимет
  • пластично шише
  • коцки мраз

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ги јаболката на крупни парчиња, само да можат да влезат низ грлото од шишето, па ставете ги во шишето, додајте стапчиња цимет, доста мраз, па додајте вода до врвот. Шишето ставете го во фрижидер. 
  2. Откако ќе ја испиете целата вода од шишето наредните 3-4 пати не морате да ги менувате јаболката и циметот, туку само додавајте мраз и свежа вода, а после четвртиот пат заменете ги јаболката и циметот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text