Компир вулкан: Феноменален специјалитет кој досега сигурно не сте го пробале (Видео)

Компир вулкан: Феноменален специјалитет кој досега сигурно не сте го пробале (Видео)

Подготовката на ова јадење е многу едноставна: потребни ви се полуварени компири (во лушпа) од кои ќе ја издлабите средината, потоа во нив ставете по парче кашкавал и обмотајте со шунка или месната сланина, како што е прикажано во видеото.

Компирите се печат на температура од 200 степени околу половина час. По желба, можете да ги премачкате компирите со скара сос и да ги вратите во рерна да се запечат уште десетина минути.

За целосен ефект на „лава“, разматете кисела павлака со лут сос, прелијте преку печените компири и украсете со сечкан млад кромид.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text