Нека крчка: Направете го највкусниот пивски гулаш (Видео)

Нека крчка: Направете го највкусниот пивски гулаш (Видео)

Ако сакате да воведете иновативни методи во спремањето гулаш, следете ги овие инструкции.

За овој, единствен вкусен гулаш потребни ви се следните намирници:

масло, сол, бибер, кромид, јунешки бут, билни зачини, лута и слатка пиперка, мелен ким, коријандер, темно пиво, моркови.

За љубителите на гулаш ова ќе биде епохално откритие во кулинарството.

Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text