Ви треба само лимон и каранфилче: Еве како да се решите од досадните муви и комарци

Ви треба само лимон и каранфилче: Еве како да се решите од досадните муви и комарци

Сите го сакаме летото, но ги мразиме мувите кои доаѓаат заедно со ова годишно доба.

Мувите можат да бидат прилично незгодни и што повеќе мавтаме со рацете, се чини се повеќе летаат околу нас.

Но, ако мислевте дека не можете да се решите од мувите, грешите! Пости едноставен и ефикасен начин за отстранување на мувите, како од вашиот дом така и од надвор. Имаме совршено решение – 100% ефикасно, природно и едноставно!

Поминете ги летните денови уживајќи и без муви и комарци кои зујат околу вашите уши.

Идеален рецепт за ова се лимон и каранфилчиња.

Имено, каранфилчињата и нивниот мирис ги одбиваат мувите многу ефикасно, но ако додадете лимон во мешавината, природниот мирис кој ги одбива мувите ќе биде уште појјак.

Ќе ви треба лимон и неколку каранфилчиња. Прво згответе половина лимон и ставете каранфилчиња во целулоза. Само ставете го ова на масата на која седите и мувите веќе нема да зујат околу вас.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text