Ледено кафе со слатки додатоци

Ледено кафе со слатки додатоци

Освежете се со слатко ледено кафе!

Состојки:

  • 60 мл еспресо или турско кафе без талог
  • 60 мл ладно млеко
  • 6 коцки мраз
  • шлаг
  • чоколаден сируп
  • карамел сируп

Начин на подготовка:

  1. Во еден сад прво ставете кафе и млеко и добро измешајте. Во чаша ставете мраз, додајте кафе со млеко, па на крај додајте сируп од чоколадо и карамел, па украсете со шлаг.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text